Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas 8
Uroczyste pożegnanie klas 8 w SP 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie! 
To był dzień pełen wzruszeń i dumy!

Oficjalnie pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów, którzy lada moment wyruszą w nową drogę.
Uroczystość otwarła Pani Dyrektor Ewelina Kukla, witając gości, rodziców, pedagogów, a przede wszystkim – naszych absolwentów.
Podniosłym momentem akademii było tradycyjne przekazanie pocztu sztandarowego młodszym kolegom. 

Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią mierzyć wysoko, co zaowocowało deszczem nagród!
Wręczono wyróżnienia za świadectwa z czerwonym paskiem
oraz sukcesy w licznych konkursach.
Uhonorowano także Ambasadorów Szkoły
oraz uczniów angażujących się w pracę wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i Klubu Mediatora. 


Ogromne podziękowania należą się wychowawcom, którzy przez lata wspierali i prowadzili swoje klasy: Pani Annie Granatyr (8a)
, Pani Bogumile Walus (8b)
oraz Panu Grzegorzowi Antosowi (8c)
. Drodzy Absolwenci, gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia w szkołach średnich! 
Nie bójcie się sięgać po Wasze życiowe „ośmiotysięczniki”! 


🌍🗼💥 Nasza Europejska Przygoda – Londyn i Paryż. Tydzień pełen wrażeń
W dniach 15–21 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Wielkiej Brytanii i Francji. Był to tydzień pełen nowych doświadczeń, pięknych widoków, nowych znajomości i okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce.
Podczas pobytu w Anglii uczniowie mieszkali u brytyjskich rodzin, poznając codzienne życie, kulturę i zwyczaje mieszkańców. Zwiedzaliśmy Londyn, odkrywając jego historię, charakterystyczne miejsca i wyjątkową atmosferę. Nie zabrakło również wizyty w Warner Bros. Studio, która dla wielu uczestników była jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu.
Mieliśmy także okazję odwiedzić nadmorskie Hastings – miasto o bogatej historii i niepowtarzalnym klimacie południowego wybrzeża Anglii.
Ostatnim etapem naszej podróży był Paryż. Wjechaliśmy na Wieżę Eiffla, odbyliśmy rejs po Sekwanie, a także spacerowaliśmy po położonej na wzgórzu dzielnicy Montmartre – dawnej dzielnicy artystów, pełnej klimatycznych uliczek. Stamtąd podziwialiśmy Bazylikę Sacré-Cœur oraz panoramę francuskiej stolicy.
Do Polski wróciliśmy z głowami pełnymi wspomnień, telefonami pełnymi zdjęć i przekonaniem, że nauka języków obcych naprawdę otwiera drzwi do świata.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę podczas całego wyjazdu!
Opiekunowie wycieczki
Zapraszamy na festyn 💥💫
Sukces w VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Drogi do wolności - twórczość Jacka Kaczmarskiego", który odbył się 3 czerwca 2026 r. w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.
Tymoteusz Gruszka - uczeń klasy 7a zajął III miejsce, natomiast uczennica klasy 8a - Maja Malczyk zdobyła wyróżnienie. Uczniów przygotowywały Panie: Aneta Karolczuk i Kornelia Grzegorczyk.
Gratulujemy! 👏👏👏
WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym 🖌️🖌️
Miło nam poinformować, że Nina Stefanowicz z kl.7c zdobyła WYRÓŻNIENIE w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przez nas ilustrowane, co w wierszach K. K. Baczyńskiego zapisane" za ilustrację do wiersza pt. "Biała magia". Serdecznie gratulujemy sukcesu!Opiekunką uczennicy jest p. Aleksandra Waligóra