ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada wprawdzie 2 kwietnia, jednak ze względu na czas świąteczny, nasze przedszkolaki obchodziły go 9 kwietnia.
      Niebieski Dzień wplótł się w tydzień pod hasłem "Poznaj - Zrozum - Zaakceptuj" zainicjowany przez społeczność szkolną.

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody upłynął przedszkolakom na badaniu tej cieczy; jej właściwości i mnogości zastosowań.

21 MARCA

21 marca to podwójne święto: Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.
      Nasze przedszkolaki dzielnie szukały Pani Wiosny, żegnając przy tym Panią Zimę. Odnalazły Ją w pąkach drzew, kwiatowych rabatkach i wśród głosów ptaków wijących swoje gniazda.
      Nie zabrakło również skarpetek nie do pary - symbolu solidarności z osobami z Zespołem Downa.

WALENTYNKI

Dzień Babci i Dziadka świętowaliśmy w oddziałach cały tydzień.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 17 stycznia do przedszkola przybyli superbohaterowie, syrenki, księżniczki oraz inne postacie z bajek i nie tylko...a to wszystko za sprawą corocznego balu karnawałowego.

WIGILIA

Boże Narodzenie to rodzinne święta, dlatego też wszystkie przedszkolaki wraz z panią Dyrektor, swoimi wychowawczyniami i personelem technicznym zasiadły do Obiadu Wigilijnego.

MIKOŁAJKI

6 grudnia wszystkie przedszkolaki z samego rana odwiedził Elf z torbą pełną cukierków, po czym nasi milusińscy udali się na spotkanie z Mikołajem do teatru "Gry i ludzie" w Katowicach.

DZIEŃ GÓRNIKA

Nasze oddziały przedszkolne świętowały Barbórkę już 1 grudnia, kiedy to odwiedził nas tata - górnik i opowiedział o tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy pod ziemią.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Każde dziecko wie, że miś to najlepszy przyjaciel - można się do niego przytulić, zawsze nas wysłucha i nie zdradzi naszych tajemnic. Dlatego też wszystkie przedszkolaki z ochotą celebrowały jego święto.

PLANETARIUM

W planetarium zobaczyliśmy jak wygląda kula ziemska, dlaczego są różne pory roku oraz skąd się bierze dzień i noc.To było ciekawe doświadczenie, ale i wspaniała zabawa.

19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY

Przedszkolaki biorą udział w kampanii, której głównym założeniem jest profilaktyka i edukacja w zakresie przeciwdziałania przemocy szeroko rozumianej. Kampania trwa 1-19 listopada i odbywa się poprzez różnorodne i  atrakcyjne działania dla młodych odbiorców.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nasze oddziały włączyły się w szkolne obchody Święta Niepodległości, które miały miejsce 9 listopada. Przedszkolaki upamiętniły ten dzień odwiedzając miejsca pamięci narodowej, odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz pracami plastycznymi o tematyce patriotycznej.

DZIEŃ DYNI

W piątek, 27 października, wszystkie przedszkolaki świętowały Dzień Dyni. Poznały jej budowę, rodzaje...przekonały się, że może być nie tylko pyszna jako potrawa, ale i inspirująca do zadań plastycznych i ruchowych.

WARSZTATY Z PSZCZOŁAMI

2 października nasze przedszkolaki wzięły udział w bardzo pouczających i ciekawych warsztatach, w których głowną rolę pełniły pszczoły. Oprócz wiedzy wynieśli z nich własnoręcznie zrobioną świecę z wosku pszczelego oraz małe co nieco:)))

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziewczynki z wszystkich grup uczciły Dzień Chłopaka pysznościami i upominkami dla swoich kolegów. Wszystkim  młodym panom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Wprawdzie pogoda za oknem jeszcze letnia, ale przedszkolaki powitały już Panią Jesień, która przyszła do nas 23 września.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Bezpieczeństwo ważna sprawa...dlatego też nasze oddziały odwiedził Hektor - miś policjant wraz z pomocnikami, którzy tłumaczyli przedszkolakom jak należy zachowywać się na drodze oraz jak rozważnie poradzić sobie w różnych sytuacjach, tak aby każdy był bezpieczny.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Święto przedszkolaków upłynęło naszym podopiecznym w milej atmosferze wspólnej zabawy i tańców. W tym dniu pasowani na PRZEDSZKOLAKÓW zostali wszyscy ci, którzy w tym roku zasilili szeregi naszych oddziałów, zaś na STARSZAKA wszystkie 6-latki. GRATULUJEMY!!!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności; dzień, w którym skupiamy się na rozwoju talentów i pasji.