• Zawody miejskie w koszykówce dziewcząt i chłopców dla klas 7 i 8.

• 24.01 w naszej szkole rozegrane zostały zawody miejskie w koszykówce dziewcząt i chłopców dla klas 7 i 8. Nasze drużyny spisały się rewelacyjnie, bo zajęły I miejsce, mimo braku ósmych klas !!!

Dziewczęta:

SP 10 - SP 5   17:0, SP 10 - SP 1   14:3, SP 10 - SP 3    8:4

W drużynie zagrały: Jessica Sołtysiak(14pkt), Hania Grzegorczyk(9pkt), Gosia Dziura(8pkt), Wiktoria Siemek(4pkt), Martyna Walczuk(2pkt),Magda Jaciow, Paulina Jagodzińska(2pkt)Natalia Karwot, Magda Gołba.

Chłopcy:

SP 10 - SP 4   6:0, SP 10 - SP 7  10:3, SP 10 - SP 1   4:2, SP 10 - Dual   4:2

W drużynie zagrali: Patryk Skorupski(8pkt), Krystian Buczkowski(6pkt), Oskar Wojciechowski(4pkt), Piotr Charyga(2pkt), Filip Stawecki(2pkt), Andrzej Urbanek(2pkt), Olek Przybylski(kpt), Szymon Rekawek, Kacpr Kabziński, Bartek Ajchsztet.

Drużyny przygotował i prowadził p.Leszek Latacz

GRATULUJEMY 👏👏👏

• Zawody miejskie w koszykówce

• W dniu 22.01.24  byliśmy organizatorami  zawodów miejskich w koszykówce chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Dziewczęta zajęły II miejsce i awansowały do zawodów powiatowych.
            Wyniki: SP10 - SP8    2:6, SP10 - SP5    29:2, SP10 - SP7    32:0, SP10 - SP3    13:2

Skład drużyny: Lena Janik, Michalina Małysz, Milena Grzegorczyk, Wiktoria Bończyk, Lena Świerc, Oliwia Ucinyk, Klaudia Gondzik, Agata Pająk, Samira Tauliczek, Amelia Adamczuk.

Chłopcy wygrali wszystkie mecze i zajmując I miejsce także awansowali do zawodów powiatowych.
            Wyniki: SP10 - SP5  12:0, SP10 - SP3  12:2, SP10 - SP7  21:4, SP10 - SP8  10:4

Skład drużyny: Alan Kędziora, Maksymilian Góra, Marcin Lipus, Paweł Matysek, Krzysztof Krzyżowski, Paweł Mych, Jan Goli, Krzysztof Baron, Wiktor Retka, Nikodem Drapa.

Organizatorami turnieju byli: p. Przemysław Cieszko i p. Leszek Latacz. Drużyny przygotował p. Przemysław Cieszko

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏👏

• Powiatowy Konkurs Recytatorski: "Wartości w życiu człowieka"

• Z wielką dumą i radością informujemy, że Tymoteusz Gruszka, uczeń klasy 5a, wygrał dziś w Orzeszu XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski: "Wartości w życiu człowieka" w kategorii klasy 4-6. Jego interpretacja "Błękitnego człowieka" B. Okudżawy udowodniła, że jest po pierwsze myślącym, po drugie wrażliwym, po trzecie artystycznie utalentowanym, młodym człowiekiem.

Gratulujemy  Tymkowi sukcesu 👏👏 👏, a pani J. Jakubaszek dziękujemy za przygotowanie młodego artysty.

• Powiatowe zawody w badmintonie

• W dniach 9.01 i 10.01 w Łaziskach Górnych odbyły się zawody powiatowe w badmintonie.
            Wyniki naszych reprezentantów:

rocznik  2009-2010

Dziewczęta   zajęły III  miejsce: Hanna Grzegorczyk, Małgorzata Dziura

Chłopcy  zajęli VII miejsce: Andrzej Urbanek, Piotr Charyga

rocznik 2011 i młodsi

Chłopcy  zajęli IV miejsce: Maksymilian Góra, Paweł Matysek, Paweł Mych

Drużynę przygotował: p. Przemysław Cieszko

• Dziesiątka w półfinale konkursu Explory

•                                  Mamy to!!! Udało się!!! Dziesiątka w półfinale!!! Duma nas rozpiera!!!

Projekt konkursu Explory "Zabarwieni. Betanina vs Direct" pod kierunkiem pani mgr inż. Hanny Cyganek i grupy uczniów: Bartosza Bojdoła, Piotra Charygi, Michała Konopko i Mateusza Hermyta otrzymał akredytację do kolejnego etapu- półfinału Explory. Sam półfinał będzie miał miejsce w dniach 8-11 kwietnia w formie online.

Już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszym etapie.💪👍

• BEZPIECZNE FERIE

• W ramach akcji "BEZPIECZNE FERIE" policjanci z Komendy Miejskiej w Mikołowie przeprowadzili w naszej szkole prelekcje z uczniami klas IV- VII. Podczas pogadanki policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

•  Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny"
          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny"

• Miło nam poinformować, że siedmioro  uczniów naszej "Dziesiątki" zdobyło tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego! Są to:

Natalia Kocimska 3a, Hanna Malmon 4b, Nikola Plewnia 4a,
            Paulina Szpalerska 4b, Piotr Ostapowicz 5a,
            Julia Gotkowska 5c i Weronika Sojka 6b.

Gratulujemy sukcesu!

Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Waligóra.

• Laureatka wojewódzkiego konkursu plastycznego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3b Liliana Bromboszcz zdobyła I miejsce w  XXVI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA LUB  NOWOROCZNA".

• Minigrant na realizację projektu "Szkoła cała w zieleni"

• Szkolne Koło Wolontariatu wraz z kółkiem ekologicznym uzyskało minigrant na realizację projektu "Szkoła cała w zieleni". W ramach otrzymanych środków udało nam się zakupić doniczki oraz rośliny, które uczniowie samodzielnie posadzili. Dzięki nim na korytarzu szkolnym udało się stworzyć przyjazną, zieloną strefę wyciszenia. Wierzymy, że zapewnienie cichej przestrzeni, w której uczniowie będą mogli odpocząć, zebrać myśli oraz aktywnie się zrelaksować, zmniejszą poziom stresu uczniów naszej szkoły.

Centrum Aktywności Społecznej w MikołowieMikołów - ogród życia#skwpomocnadziesiątka

#jestemWOLO – program rozwoju wolontariatu w mikołowskim Centrum Aktywności współfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #KorpusSolidarności. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

• Konkurs na hymn szkoły.

• 🎶🎶🎶🎶 2 grudnia upłynął termin składania prac na hymn Naszej szkoły. Wpłynęło 7 prac.
            Wyniki konkursu zostaną podane 21 lutego na Naszym Zimowym Koncercie Dziesiątki.