• Festyn szkolny 🎆🎆🎆

• 22 maja w naszej szkole odbył się festyn 💃🕺. Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszą społeczność szkolną oraz gości, którzy postanowili się z nami bawić!  Pomimo deszczu była fantastyczna atmosfera i dużo fajnej zabawy.💃🕺Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i sprawnej współpracy udało nam się stworzyć niezapomniane wydarzenie, które dostarczyło radości i wspaniałych wspomnień wszystkim uczestnikom.🤩🤩🤩

Dziękujemy wszystkim za ich czas, pomysły i wysiłek włożony w przygotowania. Wasza determinacja i kreatywność przyczyniły się do sukcesu festynu, a każda atrakcja i aktywność była doskonale przygotowana i przeprowadzona.

Wasza gotowość do pracy i poświęcenie sprawiły, że festyn przebiegł sprawnie i w fantastycznej atmosferze.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do sponsorów i partnerów, którzy swoim wsparciem usprawnili realizację tego przedsięwzięcia. Wasza hojność i zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne.

Ostatnie, ale nie mniej ważne, wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczestników festynu. Wasza obecność, entuzjazm i pozytywna energia sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wspólną zabawę. 🥳🥳🥳

SPONSORZY FESTYNU SZKOLNEGO

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia w galerii.

• Kangur matematyczny

• W tegorocznej edycji konkursu międzynarodowego konkursu
            "Kangur Matematyczny" wyróżnienia otrzymali:
            Patryk Bodys kl. 4b
            Maksymilian Góra kl. 6c
            Jan Goli kl. 7c

Gratulujemy 👋👋👋

• Dzień Dziecka na sportowo

• Dzień Dziecka na sportowo – zapraszamy na sporą dawkę aktywności oraz dobrą zabawę z okazji Dnia Dziecka!. Od 30 maja do 2 czerwca w Krytej Pływalni „Aqua Plant” rozstawiony zostanie Wodny Tor Przeszkód WIBIT – dostępny dla dzieci i młodzieży w ramach biletu wstępu na pływalnię. 1 czerwca w godz. 16:00 do 18:00 zapraszamy na  Orlik przy ul. Grażyńskiego – animatorki z Dejzi Klub zapewnią dzieciom dawkę aktywności w rytmie muzyki, będą konkursy z upominkami oraz bańki. 8 czerwca w godz. 15:00 do 18:00 można skorzystać z porad  instruktorów z jazdy i trików na hulajnodze, rolkach i deskorolce. Będzie to wstęp do cyklu wakacyjnych szkoleń na skateparku przy ul. Grażyńskiego.

Szczegóły : https://mosir.mikolow.eu/2024/05/atrakcje-dla-dzieci-z-okazji-dnia-dziecka-zapraszamy/

• Literackie sukcesy uczennicy Dziesiątki!

• Magdalena Golba z kl.7b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Fiodora Dostojewskiego dla Młodzieży. Praca Magdy znalazła się w wydanej po konkursie książce, którą  rozesłano do najważniejszych bibliotek w kraju, m.in. Narodowej, Jagiellońskiej, Ossolineum, Śląskiej, Raczyńskich. Również Mikołowska Biblioteka Publiczna i nasza szkolna biblioteka otrzymały pokonkursowe wydawnictwo. Opiekunką uczennicy była p. Justyna Jakubaszek.

Gratulujemy! 👏👏👏👏

• Laureaci Powiatowego Konkursu na Pracę z Literatury.

• Całe podium nasze! 😀😀😀
            Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami Powiatowego Konkursu na Pracę z Literatury promującego wartości we współczesnym świecie zagrożeń organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie. Pierwsze miejsce zajął Jan Goli z kl.7c, na drugim miejscu uplasowała się na Magdalena Gołba z kl. 7b, a trzecie miejsce przypadło Kacprowi Kabzińskiemu również z kl. 7b.
            Opiekunką uczniów była p. Justyna Jakubaszek

Serdecznie gratulujemy!

• Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt 🤾

• Z półfinałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej, rozgrywanych dziś w Ustroniu wracamy z 3 miejscemNa tym, kończymy naszą kilkumiesięczną przygodę z zawodami piłki ręcznej.Byliśmy najlepszą szkołą podstawową ze wszystkich szkół podstawowych w powiecie Mikołowskim i rejonie Tyskim.To była dla nas wspaniała przygoda, która nas wiele nauczyłaNie poddajemy się i czekamy z niecierpliwością na kolejną...Skład naszej reprezentacji :Lena Janik, Michalina Małysz, Milena Grzegorczyk, Wiktoria Bończyk, Oliwia Ucinyk, Klaudia Gondzik, Agata Pająk, Malwina Wyleżoł, Lena Świerc, Amelia AdamczukDrużynę przygotował Przemysław Cieszko

• Powiatowy Konkurs Historyczny

• Z radością informujemy, że uczeń klasy 5a Remigiusz Ajchsztet zdobył  II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym: "Najstarsze cywilizacje".
            Serdecznie gratulujemy Remkowi sukcesów z historii.👏👏👏

• Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Dzień Flagi RP.

,, Takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

(Jan Zamoyski)

W ostatnich dniach kwietnia zorganizowany został w naszej szkoleTydzień z Konstytucją.

W klasach I- VII zostały przeprowadzono zajęcia tematyczne, następnie uczniowie wzięli udział w quizie historycznym oraz konkursach plastycznych i śpiewaniu pieśni patriotycznych zwieńczonym nagraniem występu najlepszych śpiewaków.

W bibliotece szkolnej odbyło się Czytanie konstytucji- wybrani uczniowie czytali zebranej publiczności najważniejsze fragmenty Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 r.     oraz obowiązującej Konstytucji RP.

Przez cały tydzień trwała akcja „ 3maj się, Polsko- życzenia dla Ojczyzny”.

W Dniu Flagi RP 2 maja społeczność szkolna została zaproszona do włączenia się     w ogólnopolską akcję "Wywieś flagę".

Oddziały przedszkolne przygotowały Sztand patriotyczny, na którym można było kupić biało- czerwone przysmaki.

Zdjęcia w galerii